Fundację „Mózg Malina” założyłyśmy jako ekipa kulturoznawczyń, absolwentek twórczego pisania i/lub literaturoznawstwa – choć ukończyłyśmy też inne kierunki (więcej o naszych zainteresowaniach i kwalifikacjach przeczytasz po rozwinięciu personalnych wizytówek). We cztery (Angelika, Julia, Daria i Joanna) inicjujemy działania projektowe w obszarach kultury, nauki, sztuki oraz sportu, zapraszając do współpracy różnych specjalistów „z zewnątrz”. Jeśli masz ciekawy pomysł na kooperację – odezwij się, na pewno go rozpatrzymy😉. Najbardziej ciekawią nas teorie oraz praktyka procesu twórczego i na tych zagadnieniach chciałybyśmy się w szczególności skupić. Nie wskazujemy jednak konkretnych dziedzin kreatywnego tworzenia, bo wszystkie są inspirujące, a my pragniemy postępować w zgodzie z ideą człowieka renesansu. Zadania Mózg Malinowe traktujemy hobbystycznie. Każda z nas pracuje również poza fundacją. Chętnie podzielimy się z Wami doświadczeniami i pozytywną energią.
Angelika Siniarska-Tuszyńska
Angelika Siniarska-Tuszyńska jest doktorem nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o kulturze i religii. Ukończyła kulturoznawstwo na UŁ, najpierw ze specjalnością literaturoznawczą, później obroniła pracę magisterską w zakresie twórczego pisania. Po studiach magisterskich uzyskała dyplom Podyplomowych Studiów z Zarządzania kulturą. Na UŁ prowadziła zajęcia m.in. z edycji tekstów, kreacji przekazu wielotworzywowego i recyklingu literackiego. Brała udział w międzynarodowym grancie Stereo Sci-Fi, którego celem była walka z dyskryminacją wśród dzieci i młodzieży. Od wielu lat pracuje jako menedżerka w szkole tańca (sama jest dyplomowanym instruktorem z międzynarodowym certyfikatem Dance Teacher i legitymacją instruktorską PAS). Posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne. Aktualnie jako trener współpracuje z dorosłymi i młodzieżą, a jej podopieczni mają na swoim koncie wiele sukcesów (są laureatami ogólnopolskich i wojewódzkich turniejów tanecznych).
Daria Dąbrowska
Daria Dąbrowska jest absolwentką pedagogiki w zakresie profilaktyki i animacji społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Łódzkim oraz magistrem kulturoznawstwa ze specjalnością: twórcze pisanie (również UŁ). Interesuje ją praca z ludźmi, zarówno dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi. Posiada więc doświadczenie w prowadzeniu różnorodnych zajęć, między innymi w klubie podwórkowym Białe Gawrony, w którym tworzyła warsztaty kreatywne, kulinarne i zabawy podwórkowe, a także pomagała młodzieży szkolnej w odrabianiu lekcji. Daria pracowała też w Muzeum Animacji Se-ma-for, gdzie prowadziła warsztaty i oprowadzała wycieczki po placówce. Napisała kilka reportaży o Łodzi, które zawarła w swojej pracy magisterskiej „Złe miasto? Niestereotypowe reportaże o Łodzi w kontekście współczesnych mitów miejskich". Dwa z nich zostały wydane w gazecie społeczno-lokalnej Miasto Ł. Poza tym uwielbia biegać, gotować, gry planszowe i interesuje się fotografią. Swoją najbliższą przyszłość wiąże z pracą w kulturze.
Julia Dynkowska
Julia Dynkowska – jest doktorem nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawczej, wykładowvczynią UŁ. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim oraz instrumentalistykę na Akademii Muzycznej w Łodzi. Przez wiele lat uczyła gry na gitarze w szkole muzycznej. Naukowo interesuje się różnymi postaciami recyklingu literackiego oraz związkami literatury z innymi dziedzinami sztuki. Wzięła udział w wielu konferencjach (zarówno jako moderatorka jak i prelegentka), m.in. w – międzynarodowej konferencji literaturoznawczej organizowanej przez Uniwersytet im. Masaryka w Brnie. Publikowała w „Zagadnieniach Rodzajów Literackich”. Jest autorką opracowania "Apokryficzność i ekfrastyczność jako komplementarne poetyki intertekstualne" oraz współredaktorką "Hejterstwo. Nowa praktyka kulturowa? Geneza przypadki diagnozy". Nie lubi wielokropków i piecze przyzwoite ciastka.
Joanna Popłońska
Joanna Popłońska – absolwentka kosmetologii, studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka książki „An(hedonia)”, którą zadebiutowała literacko w 2014 roku. Pasjonuje się literaturą, mitologią słowiańską, antropologią i medycyną, czym idealnie wpisuje się w misję naszej Fundacji. W swoich tekstach mocno skupia się na doznaniach somatycznych i relacjach między człowiekiem a naturą. Posiada twórczy, otwarty umysł i holistycznie podchodzi do zdrowia – uwielbia gotować, wytrwale chodzi na zajęcia fitness i zgłębia tajniki odnowy biologicznej. W przyszłości chciałaby prowadzić warsztaty pisarskie i współpracować z ciekawymi instytucjami kultury.